Iskalnik organizacij
Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto (DRPD) si prizadeva za vključujočo in odprto družbo za vse. Svoje poslanstvo uresničuje na treh področjih:
1. Vključevanje socialno izključenih skupin
Socialno izključene skupine, predvsem migrante in Rome, vključuje v različne aktivnosti za krepitev njihovega položaja in vloge (opolnomočenje) in je aktivno pri osveščanju javnosti. Komplementarna pristopa udejanjata idejo, da družbena integracija deluje kot dvosmeren proces skupnega učenja in prilagajanja (»učeča se kultura«) in omogočata učinkovitejšo družbeno integracijo socialno izključenih skupin.
2. Spodbujanje aktivnega državljanstva in participacije, predvsem med mladimi
Z usposabljanjem in vključevanjem mladih v mladinsko delo prispevamo k večji vključenosti mladih v izobraževalni sistem, sistem zaposlovanja in prostočasni kulturni sistem. S tem zmanjšujemo ranljivost in socialno izključenost mladih. Z ustvarjanjem možnosti za razvijanje kulturnega, človeškega in socialnega kapitala pri vseh ciljnih skupinah, ki niso zadovoljivo vključene v procese odločanja, prispevamo k bolj vključenemu in aktivnemu posamezniku za odprto družbo.
3. Spodbujanje razvoja nevladnih organizacij in civilnega dialoga
S svetovanjem, usposabljanjem, mreženjem in promocijo zagotavljamo celostno podporo nevladnim organizacijam. S tem prispevamo k njihovi boljši prepoznavnosti, usposobljenosti in razvoju za izvajanje programov in storitev v javno dobro ter za civilni dialog.
Društvo vse svoje aktivnosti izvaja s strokovnim in prostovoljskim delom ter z vključevanjem širše javnosti, pri tem pa širi vrednote človeškega dostojanstva, strpnosti, prostovoljstva, medkulturnega dialoga in aktivnega državljanstva. Podeljen ima status nevladne organizacije v javnem interesu na področjih socialnega varstva, kulture in mladine.
Rozmanova ulica 30
8000 Novo mesto Kontakt:
Branka Bukovec
T: 041 764 762
E: branka.bukovec@gmail.com Splet:
http://www.nevladnik.info
Socialna omrežja:
https://www.facebook.com/DRPDNM
Človekove pravice
Ranljive skupine
Otroci in mladi
Tujci